Naujienos

„Neptūnas“ komandos veidą formuos sezono metu

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Šį šeštadienį Klaipėdos „Neptūnas“ oficialiai pradeda naująjį LFF Optibet I lygos sezoną.

Pasiruošimas baigėsi, dedami paskutiniai taškai prieš pirmąsias rungtynes. Tarpsezonis buvo įdomus su daug iššūkių, bet galutinis ir tikrasis komandos veidas turėtų išryškėti jau sezonui prasidėjus. Po praeito sezono buvo padarytos nemažos korekcijos ieškant optimalių resursų pasiekti užsibrėžtiems tikslams šiame sezone įgyvendinti.

Bet apie viską pradėkime iš pradžių.

 

2022 metų sezonui pasiruošimas prasidėjo, kaip neįprastai anksti, ilgai nepoilsiavę „Neptūno“ vadovai kibo į naujo sezono darbus. Kaip ir svarbiausia formuojant komandą, buvo pradėta nuo vyriausiojo trenerio paieškų, kadangi praeitą sezoną komandai vadovavęs Kęstutis Ivaškevičius šiemet tapo ekipos sporto direktoriumi.

Pirmuoju naujojo sporto direktoriaus darbu tapo vyriausias treneris – komandos vairas patikėtas praeityje garsiam Lietuvos futbolininkui 42-iejų specialistui kilusiam iš Kretingos ir Lietuvos nacionalinėje rinktinėje vienuolika rungtynių sužaidusiam Valdui Trakiui. Jis turi patirties A lygoje ir yra treniravęs Lietuvos U19 futbolo rinktinę.

Abu praeityje garsūs vyrai kibo į darbus komplektuojant komandą naujam sezonui. Buvo pradėta kviesti žaidėjus į peržiūras, ne tik iš Lietuvos. Sausio ir vasario mėnesiais buvo peržiūrėta nemažai pretendentų iš kurių trenerių štabas išrinko geriausius.

Beldžiantis pirmoms pavasario dienoms jau buvo sukomplektuota apie aštuoniasdešimt procentų komandos. Tačiau prasidėjus Rusijos ir Baltarusijos invazijai į Ukrainą, klubo dalininkai priėmė sprendimą atsisakyti žaidėjų iš šalių agresorių. Kiek vėliau ir LFF oficialiai išplatino pareiškimą neregistruoti futbolininkų iš šių šalių. Toną padiktavusi situacija, ne tik Lietuvos padangėje atvėrė naujas duris „Neptūno“ klubui, buvo priimtas sprendimas pasikviesti žaidėjų iš Ukrainos, taip jiems ir jų šeimoms suteikiant saugų prieglobstį Klaipėdoje. Klubo sporto direktorius K.Ivaškevičius savo futbolininko karjeroje turėjo etapą Ukrainoje, tad nenuostabu, kad pasinaudojęs savo ryšiais pradėjo į klubą kviestis ukrainiečius, kurie prasidėjus karui užstrigo įvairiuose šalyse, kur ruošėsi su savo komandomis artėjantiems sezonams.

 

Tarp naujokų yra tikrai įdomių žaidėjų, kurie sustiprins komandą.

Šio sezono „Neptūno“ paveikslas bus įdomus ir intriguojantis. Užsibrėžti tikslai ir vizijos naujajam sezonui leido klaipėdiečiams nenukrypti nuo dar vieno tikslo, tai sugrąžinti kuo daugiau Klaipėdos krašto futbolininkų į uostamiestį. 

Po ilgesnės pertraukos į gimtąjį miestą grįžo gerai pažįstamas saugas Skirmantas Rakauskas prie jo prisijungė ir kiti klaipėdiečiai, kaip Arnas Spyčius, pastaruosius metus praleidęs „Jonavos“ ir Gargždų „Bangos“ komandose. Su juo kartu komandą papildys atakuojantis žaidėjas Paulius Lotužys

Vienas maloniausių sugrįžimų tai vartininkas – Dovydas Komža, nuo 2018-ujų rungtyniavęs Vilniaus „Žalgirio“ ekipoje. Prie grįžusių klaipėdiečių klube matysime ir A lygos patirties turintį kaunietį puolėją Aurimą Raginį. Žaidėjas atvyksta iš Kauno raj. „Hegelmann“ ekipos. Savo patirtimi tikrai bus nemaža paspirtis komandai siekiant tikslų. Dar vienas pastiprinimas atvyksta iš Mažeikių. „Atmosferos“ ekipai atstovavęs gynėjas Gabrielius Domkus per savo karjerą 24-erių futbolininkas yra spėjęs pakeisti ne vieną I lygos klubą, pradedant „Panevėžiu“ , „Nevėžiu“, „Riteriais B“ ir baigiant jau minėtu Mažeikių klubu. 

Komandoje matysime gausų būrį legionierių, kaip ir minėta visi jie iš karo niokojamos Ukrainos. Geriausiai pažįstamas jau Lietuvoje užsirekomendavęs saugas Oleksandr Dovhyi 25-erių žaidėjas, žinantis kaip reikia laimėti. Su Kėdainių „Nevėžiu“ 2021 metų sezone triumfavęs LFF I lygoje ir taip padėjęs klubui, kad ir trumpam, bet sugrįžti į A lygą. Anot klubo vadovų ir Klaipėdoje turėtų tapti vienu iš komandos lyderių. 

Gynybos „siena“ taip pat bus su ukrainietiškais akcentais, ją šiame sezone „cementuos“ Dmytro Bondar ir Yegor Smirnov. Dmytro beveik visą karjerą rungtyniavo gimtinėje, priklausė Dnepropetrovsko „Dnipro“ komandai pradedant U 19 akademija ir baigiant pagrindine komanda, kurioje spėjo sužaisti kelias rungtynes. Nuo 2019-ujų pradėjo legionieriaus karjerą ir atsidūrė Tadžikistane „FK Kjuhand“ klube, pasibaigus sezonui nepratęsė kontrakto bet iš saulėto Tadžikistano neišvyko, o persikėlė į kitą aukščiausios lygos komandą – Dušambės „ZSKA“ ir su ja iškovojo šalies čempionato bronzą. 

Yegoro Smirnovo CV taip pat gana platus „geografine“ prasme, pakankamai dar jauno 25-erių metų amžiaus, bet spėjusio parungtyniauti jau Vokietijoje, Slovakijoje, Sakartvele, paskutinė karjeros stotelė Čekijos 3 pagal pajėgumą diviziono „FK Kraluv Dvur“ klubas. Rungtyniaudamas Vokietijoje priklausė taipogi, ne aukščiausio kalibro komandoms atitiktinai „Vfl Halle 1896“ ir „NTSV Strand 08“ ekipoms. Iš žinomesnių atstovautų klubų tėvynėje – Vorsklos „Poltava“ (šio klubo akademijoje tobulėjo) ir Kramatorsko „FK Avangard“ Ukrainos 2 divizionas. 

Dar vienas klubo naujokas iš Ukrainos tai – Pavlo Zamurenko nesenai 24-ajį gimtadienį atšventęs Pavlo į Klaipėda atvyksta iš gimtosios Ukrainos Čerkasų „LNS“, kuriame rungtyniavo nuo rugsėjo. Prieš tai sekė „Zirka“ klubas 2 Ukrainos divizionas.

 

Komandoje liks ir būrys praeito sezono žaidėjų

Po praėjusio sezono komandoje liko nemažas būrys ir senbuvių, kurie padės integruotis naujokams, bei išlaikys stabilumą kai kuriuose grandyse, tai Aurimas Skurdelis, Egidijus Dusevičius, Paulius Juška, Adomas Ankudinovas, Denis Matihin, Jonas Latakas puolime ir toliau matysime Martyną Velyvį, vartuose sugrįžusį Ernestą Grudį.

 

Kontroliniai mačai

„Neptūnas“ pasirengime sužaidė ir šešis kontrolinius mačus su įvairiomis Lietuvos komandomis. Iškovojo 2 pergales ir 4 kartus sužaidė lygiosiomis. Kontrolinių rungtynių ciklą pradėjo nugalėdami Mažeikių „Atmosferą“ 2:0 ir Latvijos I lygos pirmenybėms besiruošiančią „SK Grobina“ 4:1. Lygiosios buvo pasiektos su „FK Babrungo“, „FA Šiauliai B“, „FK Banga B“ ir jaunaisiais Klaipėdos futbolo mokyklos atstovais „FM Klaipėda“ simboliškai bet visų rungtynių rezultatai identiški 1:1.

Pasiruošimo etape anot klubo trenerių, šiek tiek pritrūko laiko, tad visus neatliktus namų darbus ir idėjas bandys įgyvendinti jau prasidėjusio čempionato metu.

Trenerių štabas prieš prasidedančias kovas nusiteikę optimistiškai ir darbingai. Laiko gal, kaip studentui pritrūko vienos nakties, bet iš to tragedijos nedaroma. Viskas vyksta pagal planą. O mes savo ruožtu galime palinkėti sėkmės bei Fortūnos ir svarbiausia be traumų naujajame sezone.

„Neptūno“ klubas laukia visų savo sirgalių palaikymo stadione, tegul sirgaliai būna tas papildomas žaidėjas su kuriuo iškovosime daug pergalių!

 

Straipsnio autorius  Marius Mockus.
Kontaktai


Viešoji įstaiga „Neptūno futbolo klubas“

Debreceno g. 37-125, Klaipėda
Tel.: +370 649 48044

El. p.: info@fcneptunas.lt

Visos teisės saugomos © FK „Neptūnas“