Naujienos

„Neptūnas“ pratęsė pergalių seriją

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ pirmoje rungtynių pusėje niekaip nerado savo žaidimo, o antroje – viską sudėliojo į savo vietas. Klaipėdiečiai, savų žiūrovų akivaizdoje, iškovojo sunkią, bet labai reikalingą pergalę rezultatu 1:0 (0:0). Vyrai nugalėdami Vilniaus „BFA“ komandą, pratęsė nepralaimėtų rungtynių seriją, kuri sezono pabaigoje, kovojant dėl aukštesnių vietų čempionate, yra beprotiškai svarbi. Primename, kad  klaipėdiečiai pirmąją tarpusavio dvikovą Vilniuje buvo pralaimėję.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „BFA“ 1:0 (0:0)

Įvarčiai: 75 min. C.L.Odutayo

Įspėjimai: 29 min. E.Dusevičius, 88 min. B.Goupy, 19 min. A.Gackas, 77 min. P.Pranckus, 84 min. Ą.Indriulis

Teisėjas: Dovydas Švėgžda (Kaunas)

2022.10.07 Klaipėdos miesto centrinis stadionas Optibet I lyga. 25 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 150

„Neptūnas“: 1.E.Grudys (GK), 2.E.Dusevičius, 4.E.Matvieinko, 8.C.L.Odutayo, 9.B.Goupy, 10.O.Dovhyi, 11.A.Spyčius, 23.A.Skurdelis, 26.D.Bondar, 33.A.Ankudinovas, 50.D.Jurgelevičius

Atsarginiai: 89.D.Komža (GK), 5.M.Velyvis, 14.P.Juska, 19.P.Lotužys, 20.A.Vilavičius, 77.D.Matihin

Vyriausiasis treneris: V.Trakys

„BFA“ : 32.E.Černiavskyj, 2.L.Valvonis, 5.A.Kežūnas, 10.D.Kodz, 19.A.Gackas, 22.R.Doroškevičius, 58.A.Karpovs, 63.A.Osipovič, 65.P.Pranckus, 83.N.Garbaliauskas, 89.I.Paulikas

Atsarginiai: 18.D.Bukel (GK), 6.G.Puzas, 13.L.Klišys, 26.K.Ambrusevič, 59.K.Urbanavičius, 74.Ą.Indriulis

Vyriausiasis treneris: Haroldas Šidlauskas

Klaipėdiečiai rungtynes pradėjo susikaustę ir neužtikrinti. Veiksmai aikštėje rodė, kad rungtynių įtampa tikrai slegia. Reziumuojant pirmąją rungtynių dalį, tai ji tikrai nebuvo graži ir maloni žiūrovo akiai. Pavojingo atakoje „Neptūnui“ sukurti lyg ir pavykdavo, bet galutinėje stadijoje, kurioje reikėdavo priimti greitus sprendimus, vis kažko pritrūkdavo: vienose atakose ryžto, kitose – sportinio pykčio. Pavojingų momentų ne ką daugiau sukūrė ir jaunieji Vilniaus „BFA“ futbolininkai. Vartams kelis kartus pavyko pagrasinti, laimei didesniems gaisrams įsiplieksti uostamiesčio futbolininkai neleisdavo. Pirmo kėlinio pabaigoje pavojingą progą turi ir klaipėdiečiai, bet A.Spyčiaus smūgiuotas kamuolys ,futbolininkų terminais, „nusipjauna“ nuo kojos ir į pertrauką komandos išeina esant lygybei 0:0.

2

Antroje rungtynių pusėje „Neptūnas“ į aikštę žengia užtikrintesnis ir labiau savimi pasitikintis, apie ką ir kalbėjo komandos vairininkas V.Trakys po rungtynių duodamas interviu spaudai. Kas nepavyko iki pertraukos, pavyko po jos. Jau pačioje kėlinio pradžioje pavojingai kamuolį užkelia C.Odutayo, o po kelių minučių praktiškai į tuščius vartus neįmuša kitas klaipėdietis. Įtampa auga, o rezultatas nekinta. Gerai užduotas tonas kėlinio pradžioje diktuoja tai, jog „Neptūnas“, pagal žaidimo kokybę, savo įvartį vis tiek turėtų pasiekti. Varžovai antrame kėlinyje turi gerokai daugiau darbo gynyboje. Klaipėdiečiai antrame kėlinyje pasiūlo ir daugiau fiziškumo varžovams, kas leidžia laimėti svarbias dvikovas jau aikštės centre. Su keitimais eilinį kartą neprašovęs treneris gali pasidžiaugti, nes jie tikrai įnešė daugiau gyvybės ir davė energijos puolant. 75 rungtynių minutę, ne kartą savo taikiklį derinęs C.Odutayo pagaliau jį suderino. Jo smūgis iš toliau leido lengviau atsikvėpti „Neptūnui“. Rungtynių pabaiga buvo nervinga, bet rezultatą pavyko išsaugoti teigiamą.

1

Pasiimame tris svarbius taškus ir judam toliau. Trečią pergalę iš eilės iškovojęs „Neptūnas“ ir toliau kvėpuoja į nugarą čempionato lyderiams. Likusios rungtynės iki čempionato pabaigos išlaiko maksimalią įtampą tarp komandų.

Klaipėdiečiai sekantį kartą išbėgs ant stadiono vejos jau spalio 12 dieną, kuomet atidėtose čempionato rungtynėse susitiks su Kauno „BE1” ekipa.

Straipsnio autorius: Marius Mockus
Nuotraukos: Matas Baranauskas