Naujienos

Kova, dvasia, ryžtas = pergalė

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Klaipėdos „Neptūnas“ Topsport I lygos dešimtajame ture namie rungtynėse su Tauragės komandą pasiekė pagrindinį tikslą – iškovojo pergalę. Nugalėjo svečius iš Tauragės – „FK Tauras“ komandą rezultatu – 2:1 (0:0). Rungtynių pabaiga buvo ypač įdomi ir intriguojanti ir, žinoma, pagarba arbitrui, kuris rungtynių pabaigoje nesuabejojo ir paskyrė teisingą vienuolikos metrų baudinį. Visai komandai sveikinimai atlikus puikų darbą, leidusį pradžiuginti karštą penktadienio vakarą stadione susirinkusius sirgalius.

 

Klaipėdos „Neptūnas“ 2:1 Tauragės „FK Tauras“

 

Įvarčiai : 61 min. X.Druiventak, 83 min. B.Goupy, 90 +5 min. B.Goupy (11 m.)

Įspėjimai: 30 min. L.Minwoo, 46 min. L.Čerkauskas, 49 min. S.Dosse, 90 min. Y.Schevchuk

Teisėjas : Mantas Pomeckis (Panevėžys)

2024.05.17 Klaipėdos miesto centrinis stadionas Topsport 1 lygos rungtynės 10 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius : 250

 

Neptūnas“ : 71.P.Petkevičius (GK), 4.N.Vyzdryk, 6.H.Diawara, 7.B.Goupy, 10.O.Dovhyi, 11.D.Zubauskas, 23.A.Skurdelis, 29.D.Jurgelevičius, 33.A.Ankudinovas, 34.A.Kurakinas, 78.J.Kasparavičius

Atsarginiai : 89.D.Komža (GK), 5.M.Velyvis, 9.M.Rusys, 19.L.Barsteika, 24.A.Razvadauskas, 27.O.Lubys, 42.J.Vaitkus, 94.I.Paulius, 98.D.O.Ilewbare, 99.A.Gečas, 13.T.Jonušas

Vyriausiasis treneris : Valdas Trakys

FK Tauras“ : 1.S.Mačaitis (GK), 6.L.Traore, 7.L.Monwoo, 8.P.Trijonis, 9A.Raginis, 11.S.Dosse, 12.L.Čerkauskas, 14.X.Druiventak, 25.K.Aderounmu, 36.A.Morkūnas, 94.E.Dusevičius

Atsarginiai: 41.J.Martinkus (GK), 5.D.Druktenis, 19.N.Totilas, 23.M.Samoška, 31.M.Halabi, 44.Y.Schevchuk

Vyriausiasis treneris: Darius Gvildys

Pastarosios dvi klaipėdiečių rungtynės toli gražu nebuvo tokios, kokių jie norėtų, bet sezonas nestoja ir rungtynės veja rungtynes ir sprendimų reikia dabar ir čia. Geriausias vaistas visiems sprendimams – pergalės, ko ir nori į stadioną susirinkę sirgaliai.

Neptūnas“ nuo pirmų susitikimo minučių bando įrodyti, kas yra aikštės šeimininkai ir nesnaudžia - „Taurą“ griebia už ragų. 26 – oji minutė: pavojingai kraštu prasiveržęs B. Goupy kelia kamuolį į baudos aikštelę, ten puikia sureagavęs klaipėdietis muša galvą ir vartininkas apgina vartus, bet sumaištis tuo nenurimsta ir į darbą įsijungia visa svečių gynybą, kurios darbo vaisiai duoda rezultatų ir „Tauras“ vargais ne galais apsigina. Pirmoji klaipėdiečių rimta ataka tik sužaidus pusę pirmojo kėlinio, bet ji „užkuria“ komandą ir tai tik įžanga, ką matėme vėliau. Dar po kelių minučių – varžovų klaida prie savų vartų ir J. Kasparavičius galėjo ją paversti persvara stadiono švieslentėje, bet budriai sužaidęs S. Mačaitis kamuolį nukreipia į kampinį. Nuo kampinio gairelės stojęs O. Dovhyi vos neužsuka savo firminio jau tapusio perdavimo į vartus, bet varžovams eilinį kartą pasiseka ir komandos į pertrauką išeina esant vis dar lygiam rezultatui – 0:0. Klaipėdiečių neblogas pirmasis kėlinys parodė, kad jie tikrai galėjo dar iki pertraukos susikrauti sau saugią persvarą, bet tas progų neišnaudojimas visą intrigą perkėlė į antrąją rungtynių pusę. Tauragės „Tauro“ futbolininkai puikiai pasidarbavo, kad maksimali intriga būtų iki pat pabaigos.

Svečiai, matydami pirmojo kėlinio scenarijų, ilgosios pertraukos metu padarė tam tikrų perstatymų, tad po pertraukos nesnaudė. 57 –ąją rungtynių minutę praktiškai vienas prieš vartus išbėgęs – A. Ankudinovas, vartininko nepergudravo ir iš labai dėkingos situacijos rezultato neatrakino. Verta pažymėti, kad penktadienio rungtynėse panašiose situacijose varžovai grubiai prie savų vartų klydo ne kartą. Po rungtynių tą akcentavo ir vyriausiasis komandos treneris D. Gvildys. Jis apgailestavo, kad šiose rungtynėse negalėjo žaisti jo sūnus, kuris yra vienas pagrindinių ramsčių gynyboje ir galbūt būtų sustygavęs komandą gynybai. Į puolimą susikoncentravusius neptūniečius – „Tauras“ nubaudžia 61 – ąją minutę. Suklydus šeimininkams puikią progą išnaudojo varžovų legionierius – X. Druiventak, griūdamas baudos aikštelėje dar spėja nukreipti kamuolį į P. Petkevičiaus ginamus vartus ir šeimininkai stumiami į tamsų kampą, iš kurio išeiti lieka maždaug pusvalandis. Mėlynai balti dviračio neišradinėja – puolime dar labiau padidina apsukas užguldami svečių vartus, taip apnuogindami gynybą. Tuo kelis kartus bandė naudotis varžovai, kurių dar vienas įvartis greičiausiai būtų uždaręs rungtynes. Neuždarė, nes B. Goupy likus žaisti maždaug septynias minutes į Klaipėdos centrinį stadioną iš mieste šurmuliuojančios šventės prišaukia patį jūrų dievą – Neptūną. Iš pradžių padeda rezultatą išlyginti, o rungtynių laikrodžiui tiksint paskutines minutes baudos aikštelėje E. Dusevičius stumteli su kamuoliu buvusį klaipėdietį ir už šitą veiksmą rungtynių arbitras net nedvejodamas skiria vienuolikos metrų baudinį. Prie kamuolio stojęs B. Goupy daugiau nei užtikrintas – 2:1 ir Klaipėda triumfuoja iškovodama šeštą pergalę šiame sezone. Po dviejų iš eilės nelaimėtų rungtynių tai lyg gurkšnis tyro vandens.

Ačiū sirgaliams palaikiusiems komandą stadione! Dabar „Neptūno“ laukia trejos rungtynės išvykoje, maršrutas – Kėdainiai, Jonava, Vilnius ir Klaipėdoje susitiksime jau vasarą. Neišsigąskite, tai bus birželio 14 d., kaip visada tuo pačiu laiku – 19 val. centriniame stadione rungtynės su Kauno rajono „Hegelman B“ ekipa.

Straipsnio autorius : Marius Mockus

Kontaktai


Viešoji įstaiga „Neptūno futbolo klubas“

Debreceno g. 37-125, Klaipėda
Tel.: +370 649 48044

El. p.: info@fcneptunas.lt

Visos teisės saugomos © FK „Neptūnas“