FK „Neptūnas“ naujienos

Įvartis paskutinę minutę neleido švęsti pergalės

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ Optibet I lygos rungtynėse namie su Kėdainių „Nevėžiu“ išgyveno tikrą dramą. Nuo beveik laimėtų rungtynių iki įvarčio praktiškai paskutinėmis sekundėmis. Rungtynių pabaigoje vienu žaidėju daugiau turėję mėlynai balti, nesugebėjo iki teisėjo švilpuko išlaikyti trapios vieno įvarčio persvaros ir su svečiais iš Kėdainių pasidalijo po tašką.

Klaipėdos „Neptūnas“- Kėdainių „Nevėžis“ 1:1 (1:0)

Įvarčiai: 21 min. S.Rakauskas, 90 + 5 min. Y.Mohil

Įspėjimai: 38 min. 15 min. O.Dovhyi, 39 min. A.Raginis, 71 min. A.Skurdelis, 27 min. Župerka, 29 min. Y.Mohil, 95 min. K.Obolevičius 78 min. K.Rukuiža, 84 min. K.Rukuiža (antra geltona kortelė šalinimas iš aikštės)

Teisėjas: Ernestas Kėmeža (Klaipėda)

2022.04.15 Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos stadionas

Žiūrovų skaičius: 150

„Neptūnas“: 89. D.Komža (GK), 2.E.Dusevičius, 8.S.Rakauskas(nuo 80 min. 19.P.Lotužys) 9.A.Raginis(nuo 80 min. 50.Y.Smirnov) 10.ADovhyi, 11.A.Spyčius (nuo 59 min. 77.D.Matihin) 14.P.Juška ,23.A.Skurdelis, 26.D.Bondar, 28.G.Domkus, 33.A.Ankudinovas (nuo 72 min. 94.P.Zamurenko)

Atsarginiai: 1.E.Grudys (GK) 5.M.Velyvis, 19.P.Lotužys, 31.J.Latakas, 50.Y.Smirnov, 77.D.Matihin, 94.P.Zamurenko

„Nevėžis“: 34.R.Gradauskas, 8.Y.Suzuki, 9.N.Toklikishvili (nuo 70min. 10.G.Washizaki) 11.Y.Mohil, 13.L.Berednikovas, 17.V.Skibiniauskas, 18.S.Suzuki, 22.A.Lukoševičius, 35.R.Župerka, 94.K.Gvildys, 99.K.Rukuiža

Atsarginiai: 1.A.Likša, 33.K.Elogie Barnabas, 10.G.Washizaki, 16.K.Obolevičius, 24.A.Aksinavičius

Rungtynės prasidėjo be jokios žvalgybos, jau beveik pirmoje atakoje rimtai pasidarbuoti turėjo mėlynai baltų vartų sargas D.Komža. Greitą ataką kairiuoju kraštu surengė „Nevėžio“ futbolininkai, tik po klaipėdiečių vartininko puikios reakcijos pavyko atremti varžovų smūgį. Nieko nelaukę „Nevėžio“ žaidėjai toliau atakavo šeimininkų vartus, jau nuo pirmų minučių pasiūlydami aukštą rungtynių tempą.

MB 4643

Po truputį su varžovo pasiūlytomis sąlygomis apsipratę klaipėdiečiai, patys pradėjo vis pavojingiau grasinti vartams. Aktyviai atakoje dalyvavo S.Rakauskas, jis dažnai ir pavojingai, dažniausiai po puikiai iš krašto kamuolius kėlusio A.Raginio puikių perdavimų grasino varžovų vartams. Pradėtas mėlynai baltų aktyvumas atsipirko. 21  kėlinio minutę krašte varžovą suklaidinęs ir technišku perdavimu į baudos aikštelę kamuolį pasiuntęs A.Raginis sukūrė pirmojo įvarčio progą, kurią pasinaudojo A.Skurdelis. Jo perdavimas prie maždaug vienuolikos metrų žymos stovėjusiam S.Rakauskui buvo lemtingas. 1:0 „Neptūno“ saugas išvedė savo komandą į priekį.

MB 5025

Po įmušto įvarčio klaipėdiečiai nenurimo ir dar, kol azartas neišblėso, visais įmanomais būdais iki pertraukos bandė padvigubinti rezultatą. Deja, per likusį laiką pirmajame kėlinyje komandoms pasižymėti nepavyko ir į pertrauką pakilesnės nuotaikos išėjo mėlyną aprangą vilkintys uostamiesčio futbolininkai.

Po pertraukos rungtynių scenarijus buvo panašus, komandos nieko nelaukusios kibo viena kitai į atlapus, tiesiogine to žodžio prasme. Komandos kietai ir kartais per daug pavojingai rungtyniavo aikštėje. Dėl to neišvengta ir geltonų kortelių, o kai jų nebe užteko, teisėjas buvo priverstas ištraukti ir raudoną. Ją prieš save išvydo „Nevėžio“ ekipos gynėjas K.Rukuiža, labai emocingai reagavęs į jam skirtą nuobaudą.

MB 5459

Rungtynės buvo nervingos ir emocingos - abiejų ekipų treneriai ir atsarginių žaidėjų suolelis po kiekvieno teisėjo švilpuko tikrai turėdavo ką pasakyti. Klaipėdiečių trenerio keitimai buvo orientuoti į gynybą, bet aikštėje pasirodę žaidėjai labiau troško antrojo įvarčio, kuris galutinai pribaigtų merdintį varžovą, juolab „Neptūnas“ turėjo vieno žaidėjo pranašumą. Planas nepavyko, nes po išvaryto žaidėjo Kėdainių futbolininkai „užsikūrė“ ir kovojo iki galo. Kaip sakoma, už kovą reikia apdovanoti. Savo velykinę dovaną „Nevėžis“ pasiėmė jau praktiškai nuaidėjus teisėjo švilpukui, einant penktai pridėto laiko minutei, surengė paskutinę ataką, kuri buvo lemtinga 1:1.

MB 5167

Kaip bebūtų gaila ir apmaudu, bet tai kažkiek dėsningas rezultatas. Apžvelgiant įdėmiai visas rungtynes nei vieni, nei kiti neturėjo didelės persvaros, tą po rungtynių akcentavo ir abiejų ekipų treneriai.

Antras iš eilės rungtynes namie žaidę mėlynai balti savų žiūrovų pergale nenudžiugino. Tai padaryti „Neptūno“ futbolininkai galės trečiu bandymu. Kaip sako patarlė: trečias kartas nemeluoja… Balandžio 29 d. 19 valandą Klaipėdoje lauks dar vienas praėjusio sezono A lygos dalyvis Alytaus „Dainavos“ kubas. Mėlynai baltiems labai svarbus jūsų palaikymas!!!

Straipsnio autorius: Marius Mockus