FK „Neptūnas“ naujienos

„Neptūnas“ iškovojo svarbią pergalę Šiauliuose

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo aštuntąją šio sezono pergalę. Optibet I lygos dvyliktojo turo rungtynėse Šiauliuose neptūniečiai palaužė „FA Šiaulių B“ ekipą rezultatu 2:0 (1:0). Įdomiose, daug veiksmo turėjusiose rungtynėse, iškovoję pergalę klaipėdiečiai pakilo aukštyn turnyrinėje lentelėje. Rungtyniaujant su turnyrinės lentelės kaimynais, „Neptūnui“ buvo labai svarbi ši pergalė.

Šiaulių „FA Šiauliai B“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 0:2 (0:1)

Įvarčiai: 35 min. P.Zamurenko, 90 min. A.Raginis

Įspėjimai: 37 min. G.Jaseliūnas, 26 min. A.Skurdelis

Teisėjas: Justas Valatka (Alytus)

2022.06.19 „Gytarių“ stadionas. Optibet I lyga. 12 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 40

„Neptūnas“: 89. D.Komža (GK), 2.E.Dusevičius, 4.E.Matvieinko, 9.A.Raginis, 10.A.Dovhyi, 14.P.Juška, 23.A.Skurdelis (nuo 70 min. 33.A.Ankudinovas), 26.D.Bondar, 28.G.Domkus, 77.D.Matihin (nuo 80 min. 11.A.Spyčius) , 94.P.Zamurenko (nuo 84min. 19.P.Lotužys)

Atsarginiai: 99.E.Anaškin (GK), 5.M.Velyvis, 11.A.Spyčius, 19.P.Lotužys, 20.A.Vilavičius, 29.A.Fiodorov, 33A.Ankudinovas

Vyriausiasis treneris: Valdas Trakys

„FA Šiauliai B“: G.Baliutavičius (GK), 6.G.Jaseliūnas (nuo 40 min. 51.M.Gasiūnas), 8.K.Mantinis, 22.S.Amirzian, 31.G.Micevičius, 32.G.Micevičius, 34.M.Pikčiūnas, 40.D.Jerašius, 48.E.Stoškus (nuo75 min. 37.R.Bogužas), 53.J.Radavičius, 82.A.Jankauskas

Atsarginiai: 1.O.Apčkinas (GK), 16.E.Jurgelis, 37.R.Bogužas ,41.N.Urbonas, 42.I.Jonaitis, 44.N.Penikas, 47.R.Zakaras, 50.B.Čechanavičius, 51.M.Gasiūnas,52.J.Norkus

Vyriausiasis treneris: Aurimas Mančas

Šiauliuose nuo pirmųjų rungtynių minučių užvirė įdomi ir atkakli kova. Nuo pirmos atakos abi komandos padiktavo aukštą rungtynių tempą, bet „Neptūnas“ buvo puikiai pasiruošęs šiai kovai ir nepriekaištingai atlikęs namų darbus. Uostamiesčio klubo žaidėjai puikiai atsakė į fiziškumą ir niekuo nenusileido savo jauniesiems oponentams iš Šiaulių.

Rungtynės žiūrovams, negausiai susirinkusiems „Gytarių“ dirbtinės dangos stadione, tikrai turėjo patikti. Pavojingų atakų kūrė abi komandos, bet pirmieji pavojingą ataką sukūrė varžovai, kai iš kairiojo krašto pavojingą perdavimą link vartų atliko S.Amirzian. Jis buvo vienas aktyvesnių „Šiaulių B“ ekipos žaidėjų. „Neptūnas“ neliko skolingas savo varžovams – dvidešimt antrąją rungtynių minutę, netoli baudos aikštelės pargriautas O.Dovhyi, kuris uždirbo baudos smūgį. Standartinę padėtį klaipėdiečiai išnaudojo maksimaliai, kiek tai buvo įmanoma. Kamuolys po smūgio sudrebino vartų konstrukciją. Visgi, pasižymėti „Neptūnui“ pavyko dar pirmajame kėlinyje: 35 minutę ukrainietis puolėjas P.Zamurenko išnaudojo progą ir į pertrauką mėlynai balti išėjo geresnės nuotaikos.

Antrąjame kėlinyje buvo daug vyriškos kovos, kurios buvo kiekvienoje aikštės vietoje. Greičiau į žaidimą po pertraukos įsijungę „Šiaulių B“ ekipos žaidėjai, bandė šturmuoti klaipėdiečių vartus. Bet varžovų bangą nuslopinę mėlynai balti, patys pavojingai atakavo šeimininkų užkardas. Kelis kartus darbo, po pavojingų įsiveržimų, turėjo ir G.Baliutavičius. Aktyvūs P.Zamurenko viražai baudos aikštelės prieigose ramiai neleido gyventi šiauliečių gynybai. Patyrusio A.Jankausko styguojama varžovų gynyba tvarkėsi patikimai. Klaipėdiečiai rankų nenuleido ir turėjo įtvirtinti pergalę dėl ramesnės rungtynių baigties. Bet laikui nenumaldomai einant į pabaigą, „Šiaulių B“ ekipa rungtynių pabaigoje užgulė vartus. Keli standartai, kampiniai ir karšti momentai, kuriuose patikimai rungtyniavęs D.Komža, varžovų šturmą atrėmė. Atrodė rungtynės pasibaigs minimalia persvara, bet paskutinėje atakoje, prieš nuaidint rungtynių arbitro švilpukui, A.Raginis įtvirtino „Neptūno“ pergalę 2:0.

„Neptūnas“ šį sezoną sužaidė vieną geresnių mačų Optibet I lygoje. Aktyvus, fiziškai pajėgus atsakyti – toks, kokį šį sezoną nori matyti ekipos trenerių štabas ir sirgaliai. Klaipėdiečiai labai rimtai ruošėsi šioms rungtynėms. Neįvertinti varžovų, būtų buvusi didžiulė klaida. Puikiu komandos atsidavimu, po rungtynių džiaugėsi ir ekipos vyriausiasis treneris V.Trakys. Iškovoję aštuntąją šio sezono pergalę, klaipėdiečiai pratęsė pergalingą seriją, kuri, tikėkimės, nenutrūks ir kitą savaitę. Sekantis varžovas – Vilniaus „Riteriai B“ ekipa. Rungtynės Klaipėdos centriniame stadione birželio 24 dieną.

Straipsnio autorius: Marius Mockus