FK „Neptūnas“ naujienos

Pirmasis ratas baigtas kovingomis lygiosiomis Mažeikiuose

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ Optibet I lygos pirmąjį ratą baigė kovingomis ir atkakliomis rungtynėmis Mažeikiuose prieš „Atmosferą“ 2:2 (0:0). Įpusėjus čempionatui, po dramatiškų rungtynių, klaipėdiečiai įsitaisė pirmajame trejete turnyrinėje lentelėje. Net trys komandos, sužaidusios penkiolika rungtynių, yra surinkusios po vienodą taškų skaičių ir čempionate fiksuoja trivaldystę.

Mažeikių „Atmosfera“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 2:2 (0:0)

Įvarčiai: 57 min. Haule Abdul Yusuph, 79 min. J.Y.Sandoval, 83 min. A.Ankudinovas, 90 +4 min. E.Dusevičius

Įspėjimai: 7 min. D.Jansonas, 85 min. M.Velyvis

Teisėjas: Donatas Rumšas (Palanga)

2022.07.06 Mažeikių miesto centrinis stadionas Optibet I lyga. 15 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 200

„Neptūnas“: 1.E.Grudys (GK), 2.E.Dusevičius, 9.A.Raginis (nuo 82 min. 5.M.Velyvis), 10.O.Dovhyi, 20.A.Vilavičius, 23.A.Skurdelis (nuo 60 min. 31.R.Krušnauskas), 26.D.Bondar, 28.G.Domkus, 33.A.Ankudinovas, 77.D.Matihin (nuo 46 min. 11.A.Spyčius), 94.P.Zamurenko (nuo 82 min. 19.P.Lotužys)

Atsarginiai: 99.E.Anaškin (GK), 5.M.Velyvis, 11.A.Spyčius, 13.T.Jonušas, 14.P.Juška, 19.P.Lotužys 29.A.Fiodorov, 31.R.Krušnauskas, 50.D.Jurgelevičius

Vyriausiasis treneris: V.Trakys

„Atmosfera“: 1.A.Kaupys, 2.B.Poleikis, 5.A.Zeynalyan, 7.V.Gutierrez Prado (90 min.20.P.Meižys), 8.H.Raul Nils Ahl, 9.Y.Abdul Haule, 10.R.Lazdinauskas (nuo 65 min. A.Kontenis), 11.E.Andriušis, 16.D.Jansonas, 18.D.Arlauskis, 19. C.Juan Yepes Sandoval (nuo 96 min. 22.M.Šlyžius)

Atsarginiai: 4.A.Aziz Gueye, 14.A.Andriejauskas, 17.A.Kontenis, 20.P.Meižys, 21.I.Čiuta, 22.M.Šlyžius, 71.N.Šrederis

Vyriausiasis treneris: E.Razulis

Šventinį trečiadienio vakarą „Neptūnas“ pradėjo paskutinį pirmojo rato susitikimą Mažeikiuose prieš „Atmosferos“ ekipą. Rungtynių pirmasis kėlinys toli gražu neatspindėjo, kokia drama vyko rungtynių antroje dalyje.

Pirmasis kėlinys prasidėjo klaipėdiečių aktyvumu, bet nedavė jokių vaisių. Mėlynai balti atakavo, spaudė varžovus, bet jų gynybos pramušti vis nepavykdavo. Mažeikiškiai apsigynę suprato, kad vien gera gynyba rungtynių nebaigsi ir kėliniui persiritus į antrąją pusę kontratakomis ne kartą pagąsdino klaipėdiečių vartus. Po kelių iš eilės pavojingų atakų ir pakeltų pavojingų kampinių, prakaitą teko šluostytis ir E.Grudžiui. Akivaizdžiai matėsi, kad ekipos vairininkas V.Trakys tikrai nebuvo patenkintas pirmuoju savo ekipos sužaistu kėliniu, po kurio komandos į rūbinę išėjo esant lygiam rezultatui 0:0.

Prasidėjus antrajam kėliniui ramiau tikrai nebuvo. „Neptūnas“ pabandė nuimti įtampą įmušdamas įvartį, bet savo žaidimo kurso „Atmosfera“ nusprendė nekeisti. Apsigynę jie stengėsi, kuo greičiau užpult,i nepasiruošusius, taktiškai išsidėstyti nespėjusių, klaipėdiečių vartus ir 57 minutę jiems tai pavyko. Po klaidos aikštės viduryje, po perdavimo į baudos aikštelės prieigas, situaciją puikiai perskaitęs Y.Abdul Haule pasiuntė kamuolį į tinklą. Jei Mažeikiuose stadionas būtų užpildytas, jis būtų sprogęs nuo sirgalių džiaugsmo. Kam džiaugsmas, o kam papildomas nerimas. Reaguodamas į situaciją, V.Trakys metė į kovą puolėją R.Krušnauską, tikėdamas, kuo greičiau atstatyti rezultatą. Laikas eina, bet rezultato lyginti nepavyksta, negano to, 79 minutę „Neptūnas“ traukia antrą kamuolį iš savo vartų tinklo. Kolumbietis C.Juan Yepes Sandoval pakelia iš kėdžių savo sirgalius, kurių džiaugsmui, jų palaikoma komanda artėja prie antrosios pergalės iš eilės.

Likus paskutinei kėlinio pusei „Neptūnas“ pabudo iš letargo miego, kuriame buvo užmigęs iki antrojo praleisto įvarčio. Trenerio keitimai pažadino auklėtinių pasitikėjimą ir mėlynai balti pradėjo išsigelbėjimo planą. Visiškai išsigelbėti nepavyko, bet rungtynių pabaiga pridėjo gerų emocijų. 83 minutę A.Ankudinovas rezultatą sušvelnino ir ta užsivedimo banga pasėjo didelį nerimą varžovams. Ir ne be reikalo, nes pridėtą teisėjo šeštą minutę, E.Dusevičiui pagaliau pavyko išlyginti rezultatą. Teisėjas iš viso dėl stabdymų, keitimų buvo pridėjęs septynias papildomas žaidimo minutes. Tiesa, paskutinėmis minutėmis „Atmosfera“, klaipėdiečių atakų škvalo metu, turėjo vieną pavojingą išpuolį, bet didžiulėje sumaištyje visgi kamuolį vargais negalais „Neptūno“ vartų sargui pavyko sugriebti.

2:2 kovingos lygiosios, kurios galėjo baigtis ir kitaip. Ačiū komandai už pasiaukojimą ir kovą iki paskutinių rungtynių minučių. „Neptūnas“ antrą čempionato ratą pradės liepos 10 dieną, Klaipėdos centriniame stadione, kuomet priims svečius iš sostinės. Atvyksta šiemet jau nugalėtas Vilniaus „Žalgirio B“ klubas.

Straipsnio autorius: Marius Mockus
Nuotrauka: Matas Baranauskas