FK „Neptūnas“ naujienos

Mažumoje likęs „Neptūnas“ išplėšė lygiąsias

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ Optibet I lygos 16 ture namuose rezultatu 2:2 (1:1) sužaidė su Vilniaus „Žalgirio B“ komanda. Permainingose ir daug veiksmo turėjusiose rungtynėse klaipėdiečiai išsigelbėjo tiksint paskutinėmis pagrindinio laiko minutėmis.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Žalgiris B“ 2:2 (1:1)

Įvarčiai: 9 min. A.Spyčius, 16 min. M.Vareika, 48 min. M.Burba, 87 min. M.Velyvis

Įspėjimai: 27 min. A.Ankudinovas, 28 min. E.Dusevičius, 60 min. A.Raginis, 73 min. D.Matihin, 87 min. M.Burba, 93 min. M.Burba

Šalinimai: 76 min. A.Vilavičius, 94 min. Ž.Grudzinskas

Teisėjas: Ernestas Kemėža (Klaipėda)

2022.07.10 Klaipėdos miesto centrinis stadionas Optibet I lyga. 16 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 300

„Neptūnas“: 1.E.Grudys (GK), 2.E.Dusevičius, 10.O.Dovhyi, 11.A.Spyčius (nuo 59 min. 77.D.Matihin), 19.P.Lotužys (nuo 46 min. 9.A.Raginis) 20.A.Vilavičius, 23.A.Skurdelis (nuo 56 min. M.Velyvis), 26.D.Bondar, 28.G.Domkus, 31.R.Krušnauskas (nuo 46 min. P.Zamurenko), 33.A.Ankudinovas ( 86 min. 32.I.Paulius)

Atsarginiai: 99.E.Anaškin (GK), 5.M.Velyvis, 9.A.Raginis, 29.A.Fiodorov, 32.I.Paulius, 50.D.Jurgelevičius, 77.D.Matihin, 94.P.Zamurenko

Vyriausiasis treneris: V.Trakys

„Žalgiris B“: 31.J.Aliukonis (GK), 3.D.Aleksa, 6.T.Bakšys, 17.M.Vareika, 18.Sirach Adams OLUBI ( nuo 61 min. 22.K.Bička), 19.V.Pliukaitis, 21.G.Nikonovas, 24.M.Burba, 37.K.Bička, 81.M.Mikulėnas, 85.N.Stankevičius (nuo 81 min. 23.R.Jansonas)

Atsarginiai: 16.D.Jeruševičius, 8.D.Stankevičius, 22.K.Bička, 23.R.Jansonas, 41.M.Šetkus, 51.S.Civilka

Vyriausiasis treneris: Ž.Grudzinskas

Klaipėdos „Neptūnas“ paskutinį vakarą prieš artėjančią pertrauką pradėjo kovingai, stengdamiesi jaunuosius žalgiriečius užspausti nepasiruošusius. Tai pavyko padaryti jau 9 rungtynių minutę, kai pasižymėjo A.Spyčius. Jo greitas įvartis, tai ko reikia komandai pačioje rungtynių pradžioje. Bet kaip bebūtų apmaudu, įmušus įvartį „Neptūnas“ nurimsta ir netgi atiduoda iniciatyva varžovams, o tuo jaunasis legionas iš Vilniaus naudojasi ne tik greitų atakų metu. Suprantamas dalykas ir praleistas įvartis. „Neptūnas“ ilgai nepirmavo, jau po septynių minučių M.Vareika atstato lygų rezultatą. Nesėkmingai iš vartų išėjęs E.Grudys ir po to „Žalgirio B“ komandai belieka formalumas bei lengvas grobis prie mūsų vartų 1:1.

Reziumuojant pirmąją rungtynių dalį, nors pelnėme įvartį, bet kokybine prasme jis nebuvo pats geriausias.

Panašiu scenarijumi, kaip ir Mažeikiuose, komanda bandė taisyti savo klaidas po pertraukos, bet iš to didelio noro jų prisidarė dar daugiau. Nepraėjus nei penkioms minutėms nuo kėlinio pradžios, kamuolį iš krašto perdavimu į baudos aikštelę ir pavojingą ataką sukūrė „Žalgirio B“ komanda, kuri, kaip bebūtų apmaudu, virto antruoju įvarčiu į „Neptūno“ vartus. 48 minutė ir M.Burba išvedė į priekį vilniečius 1:2. V.Trakys, matydamas problemas aikštėje, iškart po pertraukos į kovą metė A.Raginį ir P.Zamurenko, bet ant suolelio reikėjo ieškoti kažko daugiau. „Neptūnas“ neatrodė šviežias ir kupinas energijos. Varžovai ne viename epizode parodė, kad yra labiau energingesni ir galintys daugiau nuveikti. Negano to, 76 rungtynių minutę klaipėdiečių problemų sąrašas dar pailgėjo. Už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo pašalintas A.Vilavičius, bet „Neptūnas“ nepasidavė ir kovojo iki galo.

Šį sezoną vienintelio dalyko būtų sunku atimti iš uostamiesčio klubo – tai charakterio, kurį kaip kozirį ištraukė ir šiose rungtynėse. 87 rungtynių minutę rezultatą išlygino, jau ne pirmą kartą šiame sezone, didvyriu tapęs M.Velyvis. Su aiškia trenerio V.Trakio žinute, į aikštę žengęs futbolininkas atliko savo misiją ir šį kartą 2:2.

Per likusį laiką komandoms daugiau pasižymėti nepavyko ir paskutinėse rungtynėse prieš čempionato pertrauką buvo užfiksuotos lygiosios.

Kovinga ir dramatiška rungtynių pabaiga leido „Neptūnui“ išsaugoti ir pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje. Su 34 taškais į vasaros pertrauką išeina pakilios nuotaikos. Su tiek pat taškų, antroje pozicijoje rikiuojasi Alytaus „Dainavos“ klubas, bet dėl geresnio tarpusavio rezultato klaipėdiečiai yra aukščiau. Lyderių trejetą užbaigia Kėdainių „Nevėžis“, po patirto pralaimėjimo Panevėžio „Ekranui“, su 33 taškais įsitvirtina trečioje lentelės vietoje. Ketvirti, dar šį sezoną nepralaimėję Kauno „Be1“ futbolininkai – jų sąskaitoje 32 taškai.

Kitas rungtynes „Neptūnas“ po vasaros pertraukos žais rugpjūčio 5 dieną, kuomet namie priims jau šiemet nugalėtą Gargždų „Bangos B“ ekipą, o rugpjūčio 12 dieną susikaus su „Panevėžio B“ komanda rungtynėse, kurios vyks ir vėl Klaipėdoje.

Straipsnio autorius: Marius Mockus
Nuotrauka: Matas Baranauskas