FK „Neptūnas“ naujienos

„Neptūnas“ vėl savame stiliuje – pergalę išplėšė paskutinėmis sekundėmis

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ Garliavoje praleido du įvarčius iki 66 minutės ir atrodė, kad vėl kapituliuos išvykoje prieš gerokai žemiau turnyrinėje lentelėje esančią „Garliavos“ ekipą. Tačiau klaipėdiečiai rado savyje jėgų pakeisti rungtynių eigą sau naudinga linkme. Lyg kokiame filme: nuo tragedijos iki fantastikos – iškovojo pergalę rezultatu 3:2. Svarbūs ir reikalingi taškai keliauja į „Neptūno“ taškų sąskaitą.

Garliavos „FK Garliava“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 2:3 (1:0)

Įvarčiai: 22 min. S.Činikas, 66 min. E.Mickevičius, 79 min. I.Paulius, 88 min. D.Matihin, 94 min. A.Spyčius ( 11 m. baudinys)

Įspėjimai: 18 min. E.Dusevičius, 28 min. A.Vilavičius, 54 min. D.Kontenis, 69 min. O.Dovhyi, 72 min. T.Rakašius, 74 min. R.Lipnevičius

Pašalinimai : Nėra

Teisėjas: Rolandas Adžgauskas (Alytus)

2022.09.11 Garliavos A.Mitkaus mokyklos stadionas Optibet I lyga. 22 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 75

„Garliava“: 1.D.Valeckas, 3.D.Kontenis, 5.T.Rakašius, 14.W.Tsubasa, 15.L.Odincovas, 18.E.Mickevičius, 20.Š.Činikas, 23.E.Kirliauskas, 28.R.Lipnevičius, 31.P.Sudakovas, 55.D.Liaudanskis

Atsarginiai: 26.D.Vilkas (GK), 4.D.Račkauskas, 9.A.Spelman, 16.O.A.Alferi, 19.D.Vitkus, 21.R.Gudelis, 77.N.Antanaitis

Vyriausiasis treneris: Vitalijus Stankevičius

„Neptūnas“: 1.E.Grudys (GK), 2.E.Dusevičius, 4.E.Matvieinko, 5.M.Velyvis, 8.C.L.Odutayo, 9.B.Goupy, 10.O.Dovhyi, 19.P.Lotužys, 20.A.Vilavičius, 33.A.Ankudinovas, 50.D.Jurgelevičius

Atsarginiai: 89.D.Komža (GK), 11.A.Spyčius, 14.P.Juška, 32.I.Paulius, 37.D.Švambaris, 77.D.Matihin

Vyriausiasis treneris: Valdas Trakys

Turbūt jau tapo įprasta „Neptūno“ žaidime: pradžia nieko blogo nežada, bet visus klaipėdiečių bandymus atakoje, greitai keičia blogos atkarpos. Panašu buvo ir šį kartą. Atakavę ir kūrę neptūniečiai gavo netikėtą atsaką kėliniui įpusėjus – Š.Činikas siunčia kamuolį į mūsų vartus ir šį sezoną jau ne pirmą kartą mums tenka vytis varžovus. Konkretus nesusikalbėjimas aikštėje virto įvarčiu. Nuleisti rankų nėra kada, reikia pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus. Kartais susidaro toks įspūdis, kad tai „Neptūno“ taktika: leisti varžovams pabėgti į priekį, kad atsirastų motyvacija toliau kovoti. Alytuje ši taktika nepasiteisino, tad panašu, kad žaidimo kryptį ir kursą reikėjo treneriams keisti.

Pertraukos metu, trenerių štabas privalėjo pažadinti miegantį „Neptūno“ ekipažą. Po jos kardinaliai iškart niekas nesikeitė. Negano to,  „gavome” antrą įvartį. Kaip sako: gerai važiuojam namo? Rezultatas neigiamas, žaidimas nesiklijuoja, o laikas irgi ne mūsų sąjungininkas. Tai lieka vienas variantas – jungiame aukštesnę pavarą ir kylam į šturmą. „Neptūnui” to užteko. Pusvalanduko. Taip apdainavo ir lietuviškas muzikos klasikas V.Bareikis, o Garliavoje tas pusvalandukas uostamiesčio klubui buvo svarbus ir lemtingas.

Įdomus ir be galo svarbus dar vienas momentas šiose rungtynėse, tai – keitimai. Su jais Valdas Trakys pataikė, kaip pirštu į akį. Iš tikrųjų treneris labai gerai jaučia komandą ir tai dar kartą įrodė, ir savo sprendimais neleido suabejoti niekam. 79 minutę I.Paulius rezultatą sušvelnino ir klaipėdiečiai pakilo į kovą. Antro įvarčio ilgai laukti nereikėjo, beveik po dešimties minučių, po sumaišties prie varžovų vartų, laiku galvą kyštelėjo D.Matihin ir rezultatas jau lygus! Ir jau atrodė, kad komandos išsiskirs taikiai, ber per pridėtą teisėjo laiką, baudos aikštelėje griaunamas A.Spyčius. Visų stadione susirinkusių triukšmui, teisėjas rodo į vienuolikos metrų žymą. Nuo atžymos neptūnietis nesudvejoja – 3:2 ir į Klaipėdą grįžtame su aukso vertės trimis taškais.

Iškovojęs pergalę, „Neptūnas“ lieka kovoje dėl aukštesnių vietų. Sekančias rungtynes mėlynai balti pasitiks jau savame stadione ir priims, šį sezoną dar nenugalėtą, Kauno „Be1” ekipą. Rungtynės rugsėjo 16 dieną, Klaipėdos miesto centriniame stadione, visų sirgalių palaikymas tiesiog būtinas.

Straipsnio autorius: Marius Mockus