FK „Neptūnas“ naujienos

VARŽOVAS – TELŠIŲ „DŽIUGAS“.  Ką turime apie jį žinoti?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Klaipėdos „Neptūnas“ baigė sidabrinį sezoną Optibet I lygoje. Dabar jų laukia paskutinis sezono išbandymas – kova dėl teisės kitų metų sezoną pradėti stipriausioje šalies lygoje – A lygoje. Bet pirma reikia įveikti šį sezoną A lygoje priešpaskutinę vietą užėmusį Telšių „Džiugo“ klubą. Pirmosios rungtynės jau ne už kalnų – lapkričio 27 dieną, sekmadienį, Klaipėdos miesto dirbtinės dangos stadione „Neptūną“ egzaminuos atvykstantys Žemaičiai. Kad svečiai nebus lengvas riešutas, kurį įveikti nebus lengva, puikiai supranta ir patys uostamiesčio futbolininkai, bet apie viską dabar nuo pradžių.

„DŽIUGO“ KLUBO ISTORIJA

Telšiai savo futbolo klubą mena jau nuo 1923 metų, bet „Džiugo“ vardas lietuviškoje futbolo padangėje rimtai suskambėjo 2014 metais. Debiutiniame savo sezone LFF II lygos vakarų zonos pirmenybėse klubas iškovojo antrąją vietą ir užsitikrino kitame sezone pakilti į LFF I lygą (dabartinę Optibet I lygą).  2015/2016 sezone „Džiugas“ iškovojo 10-ąją vietą. Kitas sezonas klubui buvo sėkmingesnis ir pavyko pakylėti trimis laipteliais aukščiau iki 7-osios pozicijos tarp šešiolikos ekipų. Sekančius du sezonus telšiškiai buvo penkti, o 2019 metų rudenį pavyko triumfuoti I lygoje ir iškovoti kelialapį į A lygą. Iškovota teise Telšių klubas nepasinaudojo ir liko antrame pagal pajėgumą divizione, iš kurio į stipriausių komandų ešeloną Žemaičiai žengė 2021 metų pavasarį. Debiutinis sezono blynas neprisvilo, nes komanda tarp dešimties ekipų liko aštunta ir išsaugojo savo vietą lygoje ir, žinoma, aukščiausio lygio futbolą Telšiuose dar bent metams. 2022 metų sezonas buvo sunkesnis nei buvęs ir nusileista laipteliu žemiau turnyrinėje lentelėje, kur norint išsaugoti vietą lygoje reikia įveikti Optibet I lygos vicečempionus – Klaipėdos „Neptūno“ futbolininkus.

APIE ŠĮ „DŽIUGO“ SEZONĄ 

Telšių „Džiugo“ klubas šiame sezone per sužaistas 35 rungtynes iškovojo 5 pergales, pralaimėjo 19 kartų ir 11 kartų su varžovais išsiskyrė taikiai. Į varžovų vartus Telšių klubas įmušė – 33, praleido – 66 įvarčius. Rezultatyviausio šio sezono komandos žaidėjo titulu dalijasi trys futbolininkai, kurie ir griežė pagrindiniais smuikais visą šį sezoną, tai ukrainietis atakuojantis žaidėjas Oleksij Zbun, portugalas – Ivo Braz bei brazilas Jorge Eduardo – jų sąskaitoje po 4 įvarčius. Trimis tiksliais smūgiais yra pasižymėjęs lietuvis Dovydas Virkšas.

Komandą šiame sezone treniruoja specialistas iš Portugalijos Joao Prates, kuris sezono eigoje pakeitė lietuvį Marių Šlutą, kuris paliko komandą dėl prastų rezultatų. Komandos vyr. trenerio asistento pareigas eina gyva krašto legenda Andrius Lipskis, komandai atidavęs ne vienerius metus ir jau tapęs simboliu. Komandos „stuburą“ šį sezoną sudaro legionieriai, kurių iš viso yra 10. Prie minėtų žaidėjų, mušančių įvarčius, galima paminėti ir kitus užsienio atstovus: dar vieną brazilą – Leo Antonio, ukrainiečius: Maksymą Pyrogovą ir Konstantiną Šulcą bei gynyboje patikimai žaidžiantį, Ganos pilietybę turintį – Edward Sarpong. Komandoje yra ir tekančios saulės šalies atstovas – Yudai Koke. Šios šalies atstovų pastaruoju metu mūsų šalyje ženkliai padaugėjo. Nepaminėjau tik portugalo Aldairo Fereirro, atvykusio į komandą vasarą bei „braliuko“ latvio Aivaro Emsio. Komandoje yra patyrusių ir visko mačiusių lietuvių. Žinoma, kalba eina apie komandos kapitoną Tomą Rapolavičių. Ne ką mažiau prie patyrusių jau galima priskirti ir Edgarą Žarskį. Vartuose šį sezoną dažniausiai matėme Vincentą Šarkauską, kurio sugebėjimai jau šį sezoną ne kartą gelbėjo telšiškius. „Džiugui“ šiame sezone liko paskutinis mačas Marijampolėje prieš „Sūduvos“ ekipą. Nei Žemaičiams nei Suvalkijos atstovams šis mačas jau nieko nebelems nei vieni, nei kiti iš savo esamų pozicijų jau nebepakils.

BROLIŲ DVIKOVA

Taip sukrito kortos, kad šiemet kova dėl išlikimo bus ypatinga dviem abiejų ekipos žaidėjams – broliams Ankudinovams. „Neptūne“ – Adomui, „Džiuge“ – Lukui. Taigi lemiamoje dvikovoje akis į akį susidurs broliai. Brolių dvikovas lietuviškame futbole pamatysi ne kasdien, nes panašumo ir sutapimų tikrai yra. Pradedant marškinėlių numeriais ir baigiant panašumais užimant pozicijas aikštėje, nes patys broliai lyg susitarę nenorėjo įvardyti, kuris iš brolių geresnis. Laukiame gražios ir garbingos kovos, bet apie tai neišsiplėsiu. Paliksiu visą įdomumą ir intrigą ant žaliosios vejos. Draugystė, brolystė ir gražus žaidimas papuoš šią dvikovą.


DVIKOVOS DATOS

Primename, kad rungtynės jau šį sekmadienį, lapkričio 27 d., Klaipėdoje. Rungtynių pradžia 13 val. Atsakomąjį mačą ekipos sužais lapkričio 30 d., Telšiuose. Rungtynių pradžia taip pat 13 val. Pergalės kaina – kelialapis į kito sezono stipriausią šalies lygą. Sirgaliai, kurkime istoriją kartu.

Kontaktai


Viešoji įstaiga „Neptūno futbolo klubas“

Debreceno g. 37-125, Klaipėda
Tel.: +370 649 48044

El. p.: info@fcneptunas.lt

Visos teisės saugomos © FK „Neptūnas“