FK „Neptūnas“ naujienos

V.Trakys: „Sezonas buvo kupinas iššūkių, bet „Neptūnas“ buvo pajėgus laimėti I lygą“

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Klaipėdos „Neptūnas“ užbaigė ilgą ir kupiną nuotykių bei išgyvenimų sezoną. Uostamiesčio futbolininkai antrame Optibet I lygoje sezone iškovojo sidabro medalius ir galimybę pakovoti dėl kito sezono vietos stipriausioje šalies lygoje. Deja, pereinamoji serija, kaip jau žinote, dėl vienokių ar kitokių aplinkybių nesusiklostė ir vietą tarp geriausių Lietuvos komandų išsaugojo Telšių „Džiugo“ ekipa. Nukabinti nosies tikrai nereikia, nes sezonas tikrai buvo įdomus ir permainingas. Šių metų „Neptūnas“ buvo „nurašomas“, bet ką geriausio galėjo komanda pademonstruoti, tai jie ir padarė – parodė charakterį ir komandos vienybę iki paskutinio teisėjo švilpuko. Apie tai trumpai pasikalbėjome su „Neptūno“ vyriausiuoju treneriu Valdu Trakiu.

 

Treneri, baigėsi sezonas. Nurimus aistroms, kaip galėtume jį apibendrinti? Kokias daryti išvadas? Kas nustebino? Ko pasigedote?

Sezonas buvo įdomus ir kupinas visokių iššūkių. Mūsų pasiektas rezultatas tikrai yra garbingas, nors aš manau, kad „Neptūnas“ buvo tikrai pajėgus laimėti Optibet I lygą. Nustebinti labai niekas nestebina, gal tik lygos organizaciniai dalykai, nes pasigedau sklandesnio organizavimo, turėčiau vykdytojams klausimų ir dėl sudarinėjamo tvarkaraščio. Norėtųsi, žinoma, ir platesnės diskusijos dėl nuostatų pereinamosioms rungtynėms ir, žinoma, kad sezonai tiek A lygos, tiek I lygos finišuotų vienu metu, kas yra būdinga praktika kitose šalyse.

Sezono viduryje komandą turėjo „duobelę“, kur buvo to priežastis? Ir ar ji buvo pagrindinis faktorius, kuris neleido pakovoti dėl pirmosios vietos lygoje?

Manyčiau, kad turėjome „psichologinę“ duobelę. Pralaimėjome „Panevėžio B“ komandai namuose. Tuo metu turėjome permainų, kurios įvyko komandoje pertraukos metu – naujų žaidėjų integracija į komandą ir kažkur gal pritrūko vienybės ir susitelkimo, nors analizuojant tas rungtynes, pritrūko, žinoma, ir sėkmės, darėme individualias klaidas, kurios kainavo mums brangius taškus. Tai leido Alytaus „Dainavai“ pabėgti į priekį. Žinoma, vertinant iš viso sezono perspektyvos, pritrūko kažkur ir gilesnės sudėties, prisidėjo ir traumos, dėl jų iškrito mūsų svarbūs žaidėjai, kuriems lygiavertės pamainos ne visada rasdavome.

Daug rungtynių šį sezoną „Neptūnas“ laimėjo kovingumo dėka, kaip motyvuojate savo žaidėjus prieš rungtynes? Pertraukos metu?

Sunku pasakyti, kaip pavyksta motyvuoti. Čia gal kažkokie gebėjimai, kurių niekur neišmoksi. Jūs man parodykite šiais laikais trenerį, kuris neišmanytų taktinių dalykų, manau vienas svarbiausių aspektų yra trenerio kontaktas, santykiai su žaidėjais, kaip tu sugebi tai suvaldyti, išsireikalauti reikiamų dalykų.

Ar pilnos sudėties „Neptūnas“ pereinamojoje serijoje jūsų akimis buvo pajėgus nugalėti Telšių „Džiugo“ komandą?

Dabar galime tik spėlioti, kas būtų buvę. Na, bet mūsų komanda pirmose rungtynėse turėjo nepakeičiamas netektis gynybos linijoje, antrame kėlinyje pametėme žaidybinį planą, davėme telšiškiams gerokai per daug erdvės, kuom jie puikiai pasinaudojo. Skirtumo didelio nematau tarp mūsų ir A lygos, jei kalbame apie tuos greičių skirtumus. Aišku, čia būtų gal išimtis Vilniaus „Žalgirio“ klubas, dalyvaujantis europiniuose turnyruose, žaistų greičiau ir pasiektų savo tikslus.

Pirmos lygos nugalėtojai Alytaus „Dainava“ kitąmet žais A lygoje. Su šia komanda pasidalijote po pergale, jūsų manymu, gali ji kažkuo nustebinti stipriausioje lygoje kitame sezone?

„Dainava“ išskirtinis klubas savo fanais ir atmosfera stadione. Ten žaidėjai atiduoda daug daugiau žaisdami tokioje atmosferoje. Na, bet manau norėdami sėkmingai pasirodyti A lygoje ir ten išsilaikyti, jie privalo stiprinti savo sudėtį.

Apie Pasaulio futbolo čempionatą. Ar stebite? Kurią rinktinę palaikote? Kas manote triumfuos Katare?

Taip. Mačiau daug rungtynių Pasaulio čempionate. Gaila, kad dominuoja gynybinis futbolas ir gerai žaidžiančios rinktinės palieka čempionatą. Šiuolaikiniame futbole labai svarbus balansas tarp gynybos ir atakos – laimi tos komandos, kurios sutvarko šį komponentą. Prieš čempionatą „Vakarų ekspreso“ laikraščiui prognozavau, kad laimės – Argentina, antri bus – Brazilija, tai sakykime esu dar žaidime.

Ir pabaigai, treneri, ką palinkėsite „Neptūno“ sirgaliams?

Norėčiau padėkoti visiems sirgaliams už palaikymą ir tikėjimą mumis visą šį sezoną. Jie tikrai buvo girdimi, net ir kai žaisdavome išvykose, didelis Ačiū jiems. Taipogi, padėką norėčiau pasakyti ir visai komandai, trenerių štabui, komandos vadovams, spaudos atstovams, miesto atstovams ir žinoma, noriu visus pasveikinti su artėjančiomis šventėmis bei palinkėti visiems gerų ateinančių Naujųjų metų.

 

Klaipėdos „Neptūno“ futbolininkai išeina trumpų bei užsitarnautų „atostogų“. Visas naujienas ir kito sezono planus sužinokite mūsų „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose. 

 

Straipsnio autorius: Marius Mockus

Kontaktai


Viešoji įstaiga „Neptūno futbolo klubas“

Debreceno g. 37-125, Klaipėda
Tel.: +370 649 48044

El. p.: info@fcneptunas.lt

Visos teisės saugomos © FK „Neptūnas“