FK „Neptūnas“ naujienos

Šachmatų figūros ant lentos – tegul žaidimas prasideda

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Atostogos baigėsi. Mes sugrįžtame. Jau prasideda naujasis „Neptūno“ ir visų futbolo komandų Lietuvoje sezonas. Norime papasakoti, kas vyko ir kas greičiausiai įvyks, nes prieš mus ilgas ir tikrai įdomus sezonas.

Praėjęs sezonas tikrai „Neptūno“ sirgaliams padovanojo ne vieną ir ne dvi emocijų bangas. Nuo fantastiškų išsigelbėjimų iki nusivylimo akimirkų paskutinėmis minutėmis, o gal netgi sekundėmis. Tai – sportas, tai – normalūs reiškiniai, mus aplanko įvairios emocijos: džiaugsmas ar pyktis. Visą tai reikia išgyventi, nes tai mus padaro stipresniais. Apie visa tai ir daugiau ruošiamės jums papasakoti. Sezono išvakarėse norime sudėti visus taškus ir ramiai laukti pirmųjų rungtynių, kad laukimas neprailgtų pristatome Klaipėdos „Neptūno“ darbą tarpsezoniu ir jį šiek tiek paanalizuosime.

Svarbiausia figūra lieka Klaipėdoje

Uostamiesčio klubas svarbiausia savo ėjimą pradėjo dar prieš naujuosius metus, prieš didžiąsias metų šventes pranešdamas ir siųsdamas aiškią žinutę visiems. Praėjusių metų pergalių architektas – V.Trakys lieka vyriausiojo trenerio poste. Sprendimas, kuris po tikrai gero sezono buvo net neabejojamas. „Neptūno“ vadovai išsaugojo svarbiausią figūrą Klaipėdoje ir tai neabejotinai didžiausias šio tarpsezonio laimėjimas. Pats treneris rodė didelį norą likti ir akcentavo apie ateities planus, kurie dar liko neįgyvendinti po praeito sezono.

 

Pats trenerių štabas taipogi permainų turės lyginant su praėjusiu sezonu. Svarbūs pokyčiai – V.Trakys turės rimtą užnugarį prie atsarginių žaidėjų suolelio. Tad patariančių futbolo specialistų tikrai nepritrūks.

Trenerio asistentas turintis patirties bagažą iš futbolo šalies

Naujas veidas ekipoje, tai – Dovijus Česnulis. Jaunas, perspektyvus trenerių štabo narys, gimęs ir užaugęs Šilutėje. Dovijus jau nuo vaikystės nesiskiria su futbolo kamuoliu. Per savo futbolininko, gal ir ne ilgą, bet karjerą atstovavo įvairioms amžiaus rinktinėms. Sulaukęs pilnametystės išvyko rungtyniauti į futbolo šalį  Vokietiją. Po metų praleistų Vokietijoje daug negalvodamas nusprendė, kad jo pašaukimas yra trenerio kostiumas, tad Dovijus pasinėrė į trenerio studijas vienoje iš britų salyno, o tiksliau Southemptono Solent universitete. Po to treneriui teko dirbti įvairiose futbolo akademijose Škotijoje ir Anglijoje. Turėdamas UEFA A  trenerio licenciją  su bendraminčiu nusprendė atidaryti savo akademiją rytų Anglijoje – Skantorpo (Scunthorpe) mieste, kurią pavadino – „Baltic boys“, kuri praeitą mėnesį atšventė savo pirmąjį gimtadienį. Akademijoje  šiuo metu treniruojasi šešiasdešimt įvairaus amžiaus vaikinų ir merginų. Didžiausią savo trenerio karjeros dalį Dovijus praleido tokiuose britų akademijose, kaip – „Doncaster Rovers“, kuriose ne kartą teko varžytis ir su tokiais gigantais, kaip „FC Liverpool“ ar „Manchester United“ komandų akademijomis. Po daugelio metų praleistų užsienyje treneris nusprendė grįžti į tėvynę. Būnant Lietuvoje pasitaikė puiki galimybė prisijungti prie Klaipėdos „Neptūno“ komandos. Priimti sprendimą tikrai nebuvo sunku, dar būdamas svetur Dovijus sekė mūsų komandos rezultatus. Klube žaidė ne vienas pažįstamas veidas su kuriuo yra tekę rungtyniauti ir pačiam. „Sužinojęs apie galimybę dirbti V.Trakio trenerių štabe net nedvejojau savo pasirinkimu. Komandos tikslai ir vizija yra aiški – rungtyniauti stipriausiame šalies divizione bei kautis dėl vietų europiniuose turnyruose. Prisijungęs iškarto pajutau komandoje puikią atmosferą ir profesionalumą klubo struktūroje. Tikiuosi, kad mums visiems kartu pavyks įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir pagaliau sugrąžinti aukščiausio lygio futbolą į Klaipėdos miesto centrinį stadioną“, – neslėpė ambicijų naujasis trenerio asistentas Dovijus.

Rokiruotės orientuotos ne tik į rezultatą

Lyginant su praėjusiu sezonu, komandos veidas labai nesikeis, bet pasikeitimų tikrai bus visose pozicijose. Vienas iš pirmųjų, tai vartininko pozicija. Pernai į komandą grįžęs E.Grudys šiemet pasuko kitu keliu. Vietoj jo „Neptūnas” pakvietė broliškos tautos atstovą ukrainietį  Mykolą Jaroševičių. Į Klaipėdą jis atvyko iš Čekijos, kur pernai atstovavo Trebovos „SKP Slovan Moranska” ekipai. Žaidėjas trenerių štabui paliko įspūdį peržiūros metu kontroliniuose mačuose. Tai yra žaidėjas tokio stiliaus, kurio pernai trūko. Didžiausias privalumas – geras žaidimas kojomis, komunikacija aikštėje su žaidėjais padėsianti gynėjams labiau orientuotis savo baudos aikštelėje. Malonių galvos skausmų trenerių štabui tikrai netrūks, komandoje liks kitas vartų sargas pernai gerai užsirekomendavęs D.Komža. Dovydas pirmoje sezone pusėje apskritai buvo nepajudinamas iš starto sudėties, vėliau žaidėją, kiek išmušė nedidelės traumos, bet šiemet futbolininkas pilnai atsigavęs ir laukia naujo sezono kovų. 

Gynėjų grandyje kardinalių permainų nebus. Pusę praėjusio sezono dėl traumos praleidęs G.Domkus klube neberungtyniaus, kito dėl traumos sezono pabaigoje iškritusio ukrainiečio E.Matvieinkos padėtis aiškesnė. Jis dar gydosi trauma ir į aikštę išbėgs, bet konkrečios grįžimo datos dar nėra. Komandoje nebe išvysime ir E.Dusevičiaus. Rezultatyviausias praėjusio Optibet I lygos sezono gynėjas šiems metams yra numatęs kitų veiklų savo asmeniniame gyvenime. Normalu, kad atsilaisvinusią vietą gynyboje reikia kažkuom užpildyti. Tą planą bandys įgyvendinti atvykęs dar vienas naujokas ukrainietis Denys Prytykovskyj. Beveik 29-erių metų futbolininkas visą karjerą blaškėsi po Ukrainos klubus, su trumpomis atkarpomis Švedijoje bei Lenkijoje, iš kurios ir atvyko į Klaipėdą. Futbolininko kelią pradėjo šalies flagmano Kijevo „Dinamo“ akademijoje. Iš žinomesnių klubų karjeroje – „Poltava“, Karpaty“ ir jau šiuo metu Rusijos okupantų užimtos Ukrianos dalies – Simferopolio „SK Tavrija“ ekipos. Dar viena maloni žinia, komandoje liks kitas ukrainietis D.Bondar. Tai ne tik gynybinio plano, bet ir į puolimą nevengiantis pasijungti gynėjas „Neptūne“ įneš to įvairiapusiškumo V.Trakio taktikose, kurių netrūko ir pernai. Panašaus stiliaus žaidėjas komandoje bus toks ne vienas, paskutinėmis dienomis atvyko papildymas. Komandą sustiprino Nigerijos pilietybę turintis Fawzi Yahaya. Jam 21-eri, mūsų šalyje jis ne naujokas, pernai atstovavo A lygoje rungtyniaujančiai „FK Jonavai“. Apie jį trenerių štabas atsiliepė tikrai gerai.

Aikštės viduryje nieko naujo. Komandos kapitonas A.Skurdelis ir toliau diriguos komandai aikštėje. Kompaniją jam palaikys O.Dovhiy ir  iš Plungės atsikraustęs M.Rusys. Jis buvo vienas iš prioritetinių žaidėjų šiam sezonui. Plungės „Babrunge“ buvo svarbi mechanizmo detalė, neabejojama, kad ir uostamiestyje jis bus ne kitoks. Jo ir O.Dovhyi duetas per kontrolinius mačus tikrai atrodė simpatiškai ir užtikrintai. Vienas kitą aikštės centre „pasaugantys“ ir papildantys žaidėjai bus rimtas riešutėlis visoms I lygos komandoms.

Ukrainos legioną Klaipėdoje dar labiau sustiprins saugas Artem Shcherbak. Gynybinio plano žaidėjas atvyko iš gimtosios šalies ir legionieriaus karjerą pradės Klaipėdos „Neptūne“. Savo neilgą karjerą praleido tik vietiniuose klubuose Mariupolyje.

Vienas iš įdomesnių naujokų – Ken Murayama. Pirmasis „Neptūno“ istorijoje legionierius iš tekančios saulės šalies Japonijos. Greitas, veržlus ir universalus žaidėjas tikrai sustiprins puolamąjį ekipos potencialą. Kuklioje, kaip futbolo mastais, Mongolijoje pernai rungtyniavęs sportininkas, mūsų trenerių štabui peržiūroje įrodė, kad rungtyniauti gali ir potencialo tikrai turi užsikabinti aukštesniame lygyje. Šis sezonas Kenui tikrai bus išskirtinis, toli nuo gimtinės išvykusiam, laiko labai švaistyti nebus kada, tad visa koncentracija bus tik į futbolą. Pastaruoju metu matoma tendencija, kad  legionieriai iš Japonijos yra paklausūs. A lygoje jų galima sutikti beveik jau kas antroje ekipoje, o ir LFF I lygoje jų tikrai ne vienas ir ne du.

Išlaikytas komandos branduolys

Galima pasidžiaugti ir likusiu komandos branduoliu. Ir toliau matysime svarbius žaidėjus buvusius pernai. Vienas tokių – A.Spyčius, rezultatyviausias „Neptūno“ žaidėjas suraitė parašą ant naujos sutarties. Ne ką mažiau svarbūs P.Lotužys bei A.Ankudinovas – jų indėlis į sidabrines pergales pernai buvo tikrai ženklus. Vikrusis D.Matihin naujame sezone užtikrins, kad greičio komandai tikrai netrūktų. Komandoje lieka bene geriausias Optibet I lygos nuo suolo kylantis žaidėjas. Ponas įvartis – M.Velyvis ne kartą sprendęs su likimu „Neptūno“ problemas paskutinėmis minutėmis. Kol puolėjas komandoje, problemų neturėtų kilti. Sezono antroje pusėje komandą papildęs D.Jurgelevičius ir I.Paulius mėlynai baltų marškinėlių neiškeitė ir liks uostamiestyje. Komandai pavyko išlaikyti ir senbuvius – A.Vilavičių bei T.Jonušą. Likęs jaunimas D.Švambaris ir ateities žaidėjas, talentingasis J.Vaitkus daugiau tobulės dublerių komandoje, bet jų prireikus V.Trakio trenerių štabui, jie bus visada pasiruošę prie starto linijos, bet kada padėti.

Bendradarbiavimas nenutrūks

Gražiai užsimezgusi draugystė su Klaipėdos futbolo mokykla ir toliau gyvuos. Šį sezoną matysime ir pirmuosius jos vaisius. Didelis būrys jaunųjų talentų iš futbolo mokyklos dalyvavo „Neptūno“ treniruotėse bei pasiruošimo sezono cikle. Dviems iš jų nusišypsojo sėkmė. Oficialiai pranešta, kad klubo spalvas gins – Vadimas Šulžickij ir Julius Vyšniauskas. „Neptūno“ treneriai ir administracija džiaugiasi galėdama suteikti šansą gerai parengtiems Klaipėdos futbolo mokyklos talentams. Ateityje ir toliau bus stebimi visi jaunieji futbolininkai iš viso Vakarų Lietuvos regiono, kurie turės galimybę praverti reprezentacinio Klaipėdos miesto komandos duris. Jaunimo ugdymas ir talentingų futbolininkų integravimas yra viena iš „Neptūno“ krypčių ne tik šiame sezone.

 Sveikata gerose rankose

„Neptūno“ žaidėjų sveikata šį sezoną rūpinsis naujas veidas komandoje. Jaunas, perspektyvus, bet daug jau matęs kineziterapeutas Robertas Tarozas prisijungė prie mėlynai baltų. Dirbti su profesionaliais sportininkais ir tobulėti buvo vienas iš Roberto prioritetų. Dieną iš dienos savo patirtį sukaupęs specialistas yra pasiruošęs visapusiškai atsiduoti „Neptūno“ komandai, kad visi būtų sveiki ir pasiruošę kiekvienoms rungtynėms.

Sezono startas

Uostamiesčio futbolininkai sezoną pradės šventinę Kovo 11 dieną. Pirmasis varžovas – ambicijų ir norų nestokojantis  Vilniaus raj. „Transinvest“ klubas.

Lietuvos futbolo padangėje, tai ganėtinai naujas vardas, kuris dar pernai rungtyniavo žemesniame divizione. Sportiniu principu patekę „Transinvest“ šį sezoną varžysis Optibet I lygoje. Vien varžytis jie nesiruošia. Didelius tikslus išsikėlę varžovai nestokojo kalbų prieš sezoną, kad jų tikslas yra A lyga, tad visi futbolo gurmanai jau pirmose rungtynėse išvys tikrą futbolo desertą. Rungtynės Klaipėdos miesto dirbtinės dangos stadione jau ryt, 15 val.

Na, o mes tik galime palinkėti sėkmės šį sezoną miesto komandai ir palaikyti ją kiekvienose rungtynėse ar šalta, ar karšta, sirgalių palaikymas tikrai bus labai svarbus ir šį sezoną. Praėjusiais metais įrodėme, kad kartu mes galime viską #tuesinepatunas!

Straipsnio autorius: Marius Mockus

Kontaktai


Viešoji įstaiga „Neptūno futbolo klubas“

Debreceno g. 37-125, Klaipėda
Tel.: +370 649 48044

El. p.: info@fcneptunas.lt

Visos teisės saugomos © FK „Neptūnas“