FK „Neptūnas“ naujienos

Plungė, pergalė, (ne) paskutinė „Neptūno“ išvyka ir Plungės sirgalių palinkėjimai

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Plungė, pergalė (ne) paskutinė „Neptūno“ išvyka ir Plungės sirgalių palinkėjimai, kurie lydėjo klaipėdiečius visų rungtynių metu. Lietingas, apniukęs ir darganotas Žemaitijos miestas pasitiko „Neptūno“ komandą, bet tai nesutrukdė uostamiesčio ekipai iškovoti iš pažiūros nesunkią, bet reikalingą pergalę rezultatu 3:1 (2:1), prieš kovingus ir kaip istorija ne veltui byloja – užkietėjusius žemaičius Plungės „Babrungo“ futbolininkus. Bet dabar apie viską nuo pradžių. Pradėkime nuo statistikos – ji niekada nemeluoja.

Plungės „Babrungas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 1:3 (1:2)

Įvarčiai: 16 min. O.Dovhyi, 26 min. C.L.Odutayo (nuo 11 m. žymos), 37 min. A.Junior Martins Pinheiro, 85 min. D.Morales

Įspėjimai: 68 min. M.Skirmantas, 19 min. P.Lotužys, 89 min. T.Jonušas

Pašalinimai: Nėra

Teisėjas: Mantas Pomeckis (Panevėžys)

2022.11.05 Plungės dirbtinės dangos aikštė. Optibet I lyga. 29 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 150

“Babrungas”: 44.D.Morales (GK), 5.S.Asano, 9.A.Barusas, 11.M.Skirmantas, 14.T.Budrys, 17.V.Butkus, 18.A.Junior Martins Pinheiro, 20.V.H.Sarturi, 21.E.Bagužas, 23.M.Rusys, 33.Jose Maria Marques Silva

Atsarginiai: 16.E.Brezgys (GK), 2.T.Horii, 10.D.Valauskas, 19.J.Pablo Duarte Borja, 22.P.Anthony Cancilieri, 24.E.Sirutavicius, 32.M.Kazbaras, 77.T.Ukrinas

Vyriausiasis treneris: Kęstutis Petkus

“Neptūnas”: 1.E.Grudys (GK), 2.E.Dusevičius, 8.C.L.Odutayo, 9.B.Goupy, 10.O.Dovhyi, 11.A.Spyčius, 20.A.Vilavičius, 23.A.Skurdelis, 26.D.Bondar, 19.P.Lotužys, 50.D.Jurgelevičius

Atsarginiai: 89.D.Komža (GK), 5.E.Velyvis, 37.D.Švambaris, 42.J.Vaitkus, 77.D.Matihin, 94.I.Paulius, 13.T.Jonušas

Vyriausiasis treneris: Valdas Trakys

Rungtynėse nuo pirmųjų minučių buvo visko: kovos kiekviename aikštės plote, užsispyrimo, sirgalių palinkėjimų, trenerių šūksnių ir, žinoma, savų sirgalių palaikymo, kurie, nepaisant ne pačio gražiausio oro už lango, nepatingėjo ir į Žemaitiją atvyko palaikyti uostamiesčio ekipos labai svarbiose rungtynėse, bet kaip sakoma, nėra blogo oro yra tik netinkama apranga. „Neptūnas“ neskubėdamas, ramiai ir užtikrintai pradeda rungtynes, leisdamas varžovams suprasti, kad į Plungę atvyko savo tikslo ir jo žada laikytis preciziškai, kad ir kas be atsitiktų.

V.Trakys prieš rungtynes gyrė varžovų komandą ir ne veltui pabrėžė, kad pergalę galima pasiekti tik drausmingu ir užtikrintu žaidimu tiek gynyboje, tiek puolime. Tą klaipėdiečiai ir darė puikiai. 16 rungtynių minutę uždirbę „standartinę“ situaciją ją išnaudojo maksimaliai. O.Dovhyi užtaisė patranką ir puikiai pamatęs skylę varžovų pastatytoje sienelėje pasiuntė kamuolį į tinklą. Įmušęs įvartį pasileido link atsarginių suolelio ir puolė į trenerio ir komandos draugų glėbį priiminėti sveikinimus. Nenuslūgus emocijoms po pelnyto įvarčio, gausiai Plungės stadiono tribūnas užpildžiusius mėlynai baltų sirgalius dar kartą pakelia C.Odutayo. Neptūniečių uždirbtą vienuolikos metrų baudinį be klausimų uždaro uostamiesčio legionierius iš Nyderlandų. 2:0 ir atrodo visi sunkumai jau praeityje, bet kėliniui persiritus į antrą pusę, „Neptūno“ džiaugsmus nuramina pačių padaryta grubi klaida aikštės viduryje, o ją suskubę taisyti svečiai priversti patys traukti kamuolį iš tinklo. Įvartį, švelninantį rezultatą, pelno lotynų amerikiečių legiono atstovas „Babrungo“ komandoje – Junior Martins Pinheiro, kuris prieš tai ne kartą jau tykojo nepasiruošusių klaipėdiečių. 

 

Komandos į pertrauką išeina minimalią persvarą turint „Neptūno“ ekipai. Pertrauką tarp kėlinių produktyviau išnaudojo Plungės futbolininkai ir iškart po jos ėmėsi plano, kaip išlyginti rezultatą. Tą puikiai pajutę klaipėdiečiai vis dažniau jausdami spaudimą klysdavo sau nebūdingu stiliumi. Žinoma, įvarčio varžovams tai neatnešė, bet ir ramybėlės tikrai nepridėjo. V.Trakys tai matydamas tikrai nebuvo patenkintas ir normalu, kad ėmėsi permainų atlikdamas keitimus. Pavargusius pakeitė, o tai be abejonės įnešė gerokai šviežumo į komandos veiksmus aikštelėje. Šviežiomis jėgomis pakilę nuo suolo žaidėjai, o ypatingai M.Velyvis įnešė daugiau fiziškumo atakoje, kas besibaigiant rungtynėms, leido pelnyti taip lauktą trečią komandos įvartį, po kurio ramiau galėjome atsidusti ir mes. Bet žemaičiai nebūtų žemaičiais, jie nepasiduoda iki galo. Nepasidavė ir „Babrungas“, kuris ne jūra, bet bangavo prie mūsų vartų iki pat teisėjo švilpuko. Nuaidėjęs teisėjo švilpukas konstatavo „Neptūno“ komandos aštuonioliktą pergalę šiame sezone, kuri leido jiems prieš paskutinį čempionato turą būti patiems savo padėties šeimininkais kovoje dėl sidabro medalių apdovanojimų.

 

Optibet Pirmoje lygoje liko vienerios rungtynės. Čempionų titulą jau užsitikrino Alytaus „Dainavos“ klubas, su kuo galime pasveikinti ir mes. Tad paskutinės rungtynės kitą šeštadienį, lapkričio 12 dieną atsakys į visus likusius neatsakytus klausimus. Klaipėdos „Neptūną“ paskutinėse rungtynėse galėsite palaikyti ir jūs. Čempionatą klaipėdiečiai užbaigs Klaipėdos dirbtinės dangos aikštėje. Varžovas – Mažeikių „Atmosferos“ klubas, kuriam rungtynės jau nieko nelems, pakilti iš priešpaskutinės vietos jie jau neturi vilčių. „Neptūno“ komandai, norinčiai nukristi žemiau antrosios vietos, užtenka ir lygaus rezultato. Paskutinio turo mačai, kaip įprasta, bus žaidžiami vienu metu 15 val. Nepraleiskite progos atsisveikinti ir pasveikinti šio sezono komandos su pasiektais rezultatais.

Straipsnio autorius: Marius Mockus

Nuotrauka: Matas Baranauskas

Kontaktai


Viešoji įstaiga „Neptūno futbolo klubas“

Debreceno g. 37-125, Klaipėda
Tel.: +370 649 48044

El. p.: info@fcneptunas.lt

Visos teisės saugomos © FK „Neptūnas“